"Természetbúvár" tehetségek a Református Iskolában

betűméret módosítása

Az Orosházi Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola nehezen tanuló tehetséges diákjai a sikeres NTP-FTP-15 pályázatnak köszönhetően 9 hónapig „Természetbúvár” tehetségműhelyben tevékenykedtek.

nemzeti tehetseg program2Az integráló környezetben megvalósuló program célja: a tehetségígéretekazonosítása, képességeik feltérképezése utáni intenzív fejlesztésük. A szemléletformálást, a környezettudatos életvitelt hatékony pedagógiai eszközökkel, változatos kommunikációs stratégiákkal segítették a szülők, pedagógusok. Hangsúlyos volt a gyerekek erős és gyenge oldalának a párhuzamos fejlesztése. A projekt megvalósítói a speciális tehetségterületek meghatározásakor Gardner elméletére támaszkodtak, az interperszonális és a természeti tehetségterületekre fókuszálva.

A pályázat anyagi biztonságában szervezett kirándulásokról, táborokról PPT, beszámolók csokra, fényképek garmadája készült, mellyel a 2016. május 12-ei záró rendezvény vendégeit örvendeztették meg a résztvevők.

„Természetbúvár” tehetségek a Református Iskolában

„Természetbúvár” tehetségek a Református Iskolában

 

emberi eroforras tamogataskezelo              emberi eroforrasok miniszteriuma