KISKUNHALAS - KÖSZÖNJÜK!!!! :)

betűméret módosítása

„Az empátia különös és hatalmas dolog. Nincs kész forgatókönyv rá. Nincs helyes és helytelen módszer. Egyszerűen figyelni kell, kitölteni a teret, visszafogni az ítélkezést, érzelmileg kapcsolódni a másikhoz, és átadni a csodálatos gyógyító erejű üzenetet: nem vagy egyedül.”   - Brené Brown -

 

Közhelynek számít, de nem lehet elégszer hangsúlyozni: egy társadalom fejlettségét nagyban mutatja, hogy hogyan bánik az elesettekkel, a kiszolgáltatottakkal, például a fogyatékkal/fogyatékossággal/valamilyen sérültséggel/sajátos nevelési igénnyel élőkkel, a rászorulókkal. Szűkebb pátriánk - Kiskunhalas - ebben a fejlettségi „fokmérőben” jelesre vizsgázott. Nagy-Apáti Ivett megálmodta az „Esernyős napot”, majd Kiskunhalas és vonzáskörzete lakosságával karöltve, Intézményünk udvarának fejlesztőeszközökkel való kialakításáért megvalósította az Esélyegyenlőség Napját. A Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és az Ékes Kapu Református Otthon gyermekei, lakói és kollektívája 2014. december 3-án őszintén és szívből igyekezett megköszönni a rendezvénysorozat megálmodójának, s a megvalósításban részt vállaló segítőkész szervezőknek, továbbá minden egyes támogatónknak a felénk fordulást. Tettük ezt a mi lehetőségeink, adottságaink mentén, szívből, örömmel, lelkesedéssel. Hogy miért esett választásunk erre a napra? Mint tudjuk, 1992 óta december 3-a a Fogyatékos Emberek Nemzetközi Napja. Az ENSZ által életre hívott világnap célja, hogy felhívja a figyelmet fogyatékossággal élők problémáira. Magyarországon több mint 600-700 ezerre becsülik a tartósan egészségkárosodott és fogyatékossággal élő emberek számát, sorsuk alakulása közvetve a lakosság mintegy harmadát érinti. (A világnap elődje az 1981-1992 között minden év szeptember 18-án tartott Rokkantak Napja volt. A rokkant kifejezéseket mára már a „fogyatékos”, „fogyatékkal élő”, „sérült” szavak váltották fel. ) Intézményünk szakemberei a korai fejlesztés keretében 40 kisgyermekkel, a Pedagógiai Szakszolgálat által fejlesztésben részesülő gyermekekkel, Óvodánk és Fejlesztő Nevelést-oktatást Végző Általános Iskolánk pedig 57 különleges bánásmódot, sajátos nevelést igénylő súlyosan, halmozottan sérült gyermekkel, fiatallal foglalkozik nap, mint nap. Az Ékes Kapu ellátottjainak száma 30 fő. Látható tehát, hogy valóban: mennyire szükség van erre a széleskörű odafordulásra, nyitottságra, elfogadásra, illetve a kellő és szükséges mértékű támogatásra. Intézményünk valamennyi gyermeke, lakója, szülője és munkatársa nevében ezen a napon igyekeztünk megköszönni a reánk figyelést, hogy támogatnak bennünket, továbbá, hogy e napon ünnepi pillanatokat megélve, Kiskunhalas Filmszínházában együtt lehettünk a meghívásunkat elfogadókkal.

Műsorunk a következőképpen alakult:

* Köszöntők

- Maruzsenszki Ernesztina, a Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Főigazgatója

- Bödecs Pál Nagytiszteletű Úr 

- Fülöp Róbert Polgármester Úr

* A Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény kiskunhalasi székhelyintézmény gyermekeinek és munkatársainak közös műsora

* Kerekasztal beszélgetés – Nagy-Apáti Ivett és Rikk Szilviaa beszélgetést vezette Sárkányné Vida Erzsébet, a Fejlesztő Nevelést-oktatást Végző Általános Iskola, Óvoda egységvezetője

* „Pillanatképek” címmel a székhelyintézmény életéről készült videó film megtekintése (amely az alábbi linkre kattintva megtekinthető:  https://www.youtube.com/watch?=lzLvyKDdg_Q&feature=share )

Végezetül - aktuális információként, a programról kedves, gyönyörű fotókkal illusztrált újságcikkek olvashatók az alábbi linkeken: http://www.halasihir.hu/kozeleti/eselyegyenlosegi-nap-a-moziban

http://www.halasmedia.hu/index.php/online-hirek/koezelet/13924-imadkoznak-minden-segitojuekert

                                                                                                          Sárkányné Vida Erzsébet - egységvezető