Szüreti fesztivál 2014

Írta: Sárkányné Vida Erzsébet
betűméret módosítása

A Halasi Szüreti Napokon futottunk, alkotómunkára invitáltunk, bemutatkoztunk…

Mi tagadás: amikor a szeptember második hétvégéjére szervezett Halasi Szüreti Napokra készült a Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Kiskunhalas székhelyi intézmény kollektívája – kreatív sátrunk összeállításánál, dekorálásánál „kissé” elbizonytalanodtunk… Persze-persze;

természetesen gumicsizmában, kapucnis esődzsekiben kezdtünk a kipakolásnak, dekorációnak – ám a sok eső inkább dagonyázáshoz, mint a Szüreti futáshoz, illetve a kreatívkodáshoz alakította a terepet. Mindezek ellenére mégis azt mondhatjuk, hogy a rendezvény során az időjárás általában véve kíméletes volt – és igazán örülhetünk, hiszen a kettő napot megúsztuk nagyobb zuhé nélkül. A péntek délutánra szervezett Szüreti futás városi szinten igazán népszerű volt, kerekes székeikkel Hódos Betti, Németh Attila, Kalics Béla fiataljaink is célba érhettek - köszönhetően lelkes segítőiknek, jelesül: a „futásügyileg is tettre kész” pedagógus és asszisztens kolléganőinknek, kollégáinknak, önkénteseknek egyaránt.     Kreatív sátrunkban szombaton és vasárnap is vártuk a természetes anyagokból alkotni kész gyermekeket, miközben az érdeklődőkkel Intézményünkről, szakmai munkánkról beszélgettünk, a paravánon megjelenített „életképeink” fotósorozat és az intézményismertető szórólapunk segítségével mutatkoztunk be kreatív sátrunkat felkeresőknek.

 

Sárkányné Vida Erzsébet

Fejlesztő Nevelést-oktatást végző Általános Iskola, Óvoda

 egységvezető

1. halasi szret...
1. halasi szreti napokon futs attilval blval
1. vasrnapi ksz...
1. vasrnapi kszlds ref. egymi a halasi szreti napokon 001
2. halasi szret...
2. halasi szreti napokon bettik a clvonalban
2. startra ksze...
2. startra kszen a hlgykoszor ref. egymi a halasi szreti napokon 008
3. a fellps utn...
3. a fellps utn jvk ref. egymi a halasi szreti napokon 009
3. halasi szret...
3. halasi szreti napok szreti futs utn - kiss fradt csapat
4. festeni is k...
4. festeni is krumplinyomdzni is ref. egymi a halasi szreti napokon 010
5. elmlylt alko...
5. elmlylt alkot ref. egymi a halasi szreti napokon 012
5. halasi szret...
5. halasi szreti napokon szreti futsrl egy nagyon j csp. kp
6. halas szreti...
6. halas szreti napok szreti futson
9. fokozzuk - e...
9. fokozzuk - elmlylt szomszdols alkots
13. fent - a te...
13. fent - a termskpek - milyen szpek